5 טיפים בעת תכנון מחסן לחנות

פתרונות אחסון קומפקטוס
יצירת קשר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

5 טיפים בעת תכנון מחסן לחנות

תכנון מחסן לחנות עשוי להיות מורכב, בעיקר אם מדובר על התאמה של המחסן לקו מוצרים חדש, או לצורך תכנון מחסן המאפשר פעילות שוטפת ודינאמית.

חברת קומפקטוס מספקת מגוון פתרונות אחסון מתקדמים ומציעה לכם 5 טיפים שאתם חייבים להכיר אם אתם מתכננים מחסן לחנות.

טיפים לתכנון חכם של מחסן לחנות

תכנון  מחסן ומדפי מחסן לחנות,  אשר מיועד לתת לעסק שלכם פתרונות אחסון מתקדמים, צריך להיעשות בחוכמה ובשלבים, כדי לתת לכם מענה, בסופו של דבר, לצרכים שהמחסן מיועד לענות עליהם:

  1. התחילו בהגדרת יעדים

תכנון מחסן לצורך מתן פתרונות אחסון מתקדמים לבעלי החנות והעובדים בה, צריך להתחיל בהגדרה ברורה וממוקדת של מטרות, כמו למשל הפחתת עלויות האחסון של העסק, ייעול שירות ללקוחות, שימוש נוח ויעיל במחסן, או ייעול השימוש בשטח המחסן הקיים.

  1. הכירו היטב את השטח הקיים

בחינה מדוקדקת של השטח הקיים תאפשר לכם לבצע תכנון אופטימלי לצורך הפיכתו למחסן עם פתרונות אחסון מתקדמים, שיענו על הצרכים שלכם. אתם צריכים להכיר היטב את גודל השטח, צורתו, מיקומו, מגבלות גובה, רציפי טעינה ופריקה, אפשרויות מידוף וכן הלאה.

  1. תכנון מדוקדק

איסוף נתונים מדויקים לגבי הצרכים שלכם מהמחסן והנתונים של השטח יכולים לעזור לכם לבצע תכנון מדויק, אבל רק אם יש לכם ידע מתאים והבנה בתחום של פתרונות אחסון מתקדמים. משום כך, בשלב זה כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום, שיעזרו לכם לבצע תכנון איכותי ושימושי. כמו כן ניתן להיעזר במכשור כגון טאבלט מוקשח שירכז לכם את כל הנתונים במקום אחד.

  1. יישום התוכנית

לצורך תחילת העבודה, עליכם לעבוד עם קבלנים ובעלי מקצוע אחרים, שתפקידם לתרגם את התוכניות שלכם למציאות בשטח. כאן חשוב לוודא כי התקציב העומד לרשותכם תואם את התוכניות, כי יש לכם בעלי מקצוע איכותיים, מנוסים ומביני עניין וכי הזמן העומד לרשותכם מספיק אף הוא לביצוע התוכנית.

  1. ביקורת איכות

המחסן החדש מוכן בשעה טובה ואתם רוצים להתחיל להשתמש בו, אבל לפני שתתחילו, חשוב להכיר היטב את המגבלות והחוזקות של המחסן, לבדוק אם התוכנית בוצעה כפי שרציתם ואם יש לכם אלמנטים שתרצו לשפר, או לתקן – במיוחד אם מדובר על מחסן גדול ומורכב.

חשוב לתכנן היטב גם את שיטת האחסון על גבי המדפים של החנות, כדי שיהיה לכם קל למצוא את המוצרים המאוחסנים ואם המחסן גדול במיוחד, כדאי לבצע רישום של המיקומים השונים, לפי סוגי המוצרים המאוחסנים בהם.

לסיכום

תכנון מחסן לחנות עשוי להיות יותר מורכב ממה שאתם חושבים – בעיקר אם אתם באמת מחפשים פתרונות אחסון מתקדמים, שיהפכו את החיים שלכם קלים יותר ויאפשרו לכם לבצע עבודה יותר יעילה.

תכננו היטב את המחסן שלכם וגם הלקוחות יודו לכם.

צריכים עזרה?

אנחנו כאן כדי לעזור

מלא את הפרטים וניעץ לך ללא התחיבות

או התקשרו 077-2317294